Jacek Lesiecki (Wosiek Team) wynikiem 32.42 wygrał 56. Bieg Republiki Ostrowskiej w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Wrocławianin najszybszy był także przed rokiem. Drugi finiszował klubowy kolega Patryk Frąszczak, a trzecie miejsce zajął Marcin Witkowski (KB Czarne Wilki) - obaj z Krotoszyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Górna z Kalisza (37.07), która wyprzedziła ubiegłoroczną triumfatorkę Izabelę Wierzchowską z Supermaratonu Kalisz. Trzecia była Justyna Romanowska (Wosiek Team), a najlepsza ostrowianka Agnieszka Michalska uplasowała się na czwartej pozycji.
DOBRY BIEG W DOBRYM MIEŚCIE
Osoby, które lubią łączyć aktywność fizyczną ze zwiedzaniem, 11 listopada będą miały okazję wzięcia udziału w 7. Dobromiejskim Biegu Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. To położone nad rzeką Łyną miasto oferuje przybyszom nie tylko malownicze widoki, ale także cenne gotyckie zabytki.
SEROCK ZAPRASZA NAD ZALEW ZEGRZYŃSKI
Serock po raz 16. szykuje się do Biegu Niepodległości, tym razem wyjątkowego, bowiem w ramach Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. W niedzielę 28 października uczestnicy zawodów pokonają atestowaną trasę długości 10 kilometrów ulicami tej malowniczo położonej nad Zalewem Zegrzyńskim miejscowości. Głównym organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast patronem honorowym burmistrz miasta i gminy Serock.
PŁOCKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Z HISTORIĄ W TLE
Płock zapisał się złotymi zgłoskami w historii odzyskania i utrzymania przez Polskę niepodległości. W listopadzie 1918 roku płocczanie rozbroili garnizon niemiecki, a w dniach 18-19 sierpnia 1920 roku miała miejsce heroiczna obrona miasta przed bolszewikami, za co miasto zostało odznaczone Krzyżem Walecznych przez marszałka Józefa Piłsudskiego. 11 listopada odbędzie się tu Bieg Niepodległości na dystansie 10 km, na atestowanej trasie prowadzącej głównymi ulicami Płocka. Start i meta - w Orlen Arenie. Limit uczestników wynosi 300 osób i trzeba się pospieszyć z rejestracją, jeśli chce się otrzymać koszulkę odpowiedniego rozmiaru. Zapisać się można na stronie www.superczas.pl. Podczas imprezy, organizowanej w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr, przewidziano atrakcje militarne dla dzieci i młodzieży, będzie też wojskowa grochówka i ... orkiestra strażacka.
PIĄTKA Z ADAMEM PAPEE - BIEG PAMIĘCI JEDNEGO Z PIONIERÓW SZERMIERKI
Liderzy klasyfikacji generalnej Wojciech Skory wynikiem 17.11 i Anna Wojewódzka rezultatem 23.16 zwyciężyli na pięciokilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie w zawodach Piątka z Adamem Papee - 19. biegu cyklu Setka Stulecia - Gwiazdy Sportu Niepodległej. "To była znakomita, kameralna impreza, w której widać było ogromną pasję uczestników" - ocenił Adam Konopka.
BIEG STULECIA W TARCZYNIE WŚRÓD SADÓW PEŁNYCH JABŁONI
Tarczyn jako pierwszy będzie gościł uczestników Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Już 16 września będzie można pokonać 10-kilometrową, atestowaną trasę w tym największym zagłębiu owocowym w centralnej Polsce. Bogaty jest pakiet, który zawierać będzie: numer startowy, koszulkę techniczną białą lub czerwoną, plecaczek, dyplom i medal.
Start półmaratonu wyznaczono na godz. 10, a Biegu Stulecia na 10.15. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.tarczyn-polmaraton.pl. Pytania można zadać poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub na Facebooku.
Mieszkańcom Warszawy pobliski Tarczyn kojarzy się nie tylko z owocami, ale także z wybudowaną pod koniec XIX wieku kolejką wąskotorową. Obecnie odbywa ona tylko turystyczne kursy z Piaseczna, jednak przez wiele lat była podstawowym środkiem transportu dla okolicznych mieszkańców.
MALOWNICZA TRASA BIEGU STULECIA W GÓRZE KALWARII
Już po raz 26. Góra Kalwaria organizuje 11 listopada Bieg Niepodległościowy. Tym razem będzie wyjątkowy, bo w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr i po raz pierwszy na 10-kilometrowej, malowniczej trasie z widokiem na Wisłę. Zapisy trwają od maja, ale trzeba się pospieszyć, bowiem limit pakietów startowych wynosi tylko 200.
PABIANICKA STÓWA - ROWEREM I BIEGIEM 100 KM NA 100-LECIE
Pabianicka Stówa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - to kolejna inicjatywa klubu O co biega. Jak podkreślił jego szef Robert Lewera, sport, nawet w takiej rekreacyjnej formule, może być dobrą lekcją historii i patriotyzmu. Przed startem uczestnicy wydarzenia odśpiewali hymn pod pomnikiem Legionisty na Starym Rynku w Pabianicach. Deszcz towarzyszył im aż do przystanku na cmentarzu we wsi Stara Gadka. Pozostałą część trasy pokonywali już w promieniach letniego słońca.