PÓŁ POLSKI W DOBRYM MIEŚCIE
Rekordowe 285 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście 7. Dobromiejskim Biegu Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Dystans 10 km najszybciej, w 35 minut 17 sekund pokonał Tomasz Kowalski, a w gronie kobiet Aleksandra Kiślak-Malinowska (oboje z Olsztyna) w czasie 46.10.
PRZEZ TRÓJKĄTNY RYNEK W ŁOWICZU
Uczestnicy Łowickiego Biegu Stulecia mieli do pokonania atrakcyjną, dziesięciokilometrową atestowaną trasę wiodącą m.in. przez trójkątny Nowy Rynek - jeden z trzech zachowanych w pierwotnej formie o takim kształcie w Europie (obok Bonn i Paryża) oraz Stary Rynek, tam gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych łowickich zabytków - Bazylika Katedralna. Najszybciej 10 km pokonali: 37-letni Seweryn Duda z Krakowa w 34 minuty 34 sekundy, a w gronie kobiet 32-letnia Ewa Hajzer z Łodzi w 43.51 (20. w klasyfikacji generalnej).
ZOFIA KLEPACKA: SPORT ŁĄCZY POKOLENIA I DZIŚ BYLIŚMY TEGO PRZYKŁADEM
W całodniowej, głównej imprezie sportowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanej 10 listopada na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, uczestniczyło w pięciu zawodach, m.in. w hali i na stadionie lekkoatletycznym ponad pół tysiąca osób w wieku od czterech do blisko 80 lat. Wszyscy, wraz z Rodziną Olimpijską, medalistami mistrzostw świata i Europy w różnych dyscyplinach przebiegli z Januszem Szewińskim jedno okrążenie (400 m) w hołdzie dla Ireny Szewińskiej, która jeszcze w czerwcu deklarowała udział w Sztafecie Stulecia „Niebo-Ziemia-Woda-Ogień”.
SUPERMARATON STULECIA Z REKORDEM POLSKI KOBIET NA OBIEKCIE JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Małgorzata Pazda-Pozorska (AML Słupsk) została ponownie mistrzynią kraju i zwyciężczynią Międzynarodowego Supermaratonu Stulecia na terenie AWF Józefa Piłsudskiego z Warszawie. Wynikiem 8:05.38 ustanowiła rekord Polski w biegu na 100 km. W gronie 210 rywalizujących zawodników tytuł także obronił Piotr Stachyra (MKS Piast Głogów) - 7:09.23. Poprzedni rekord, ustanowiony we wrześniu w Chorwacji przez Wiolettę Paduszyńską (BiegamBoLubię Warszawa), wynosił 8:07.54.
1918 METRÓW HISTORII W DZIERŻONIOWIE
Burmistrz położonego u podnóża Gór Sowich Dzierżoniowa oraz miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na 8. edycję Dzierżoniowskiego Biegu Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1918 metrów. Na trasie będą mogli podziwiać zabytki związane z wielowiekową historią miasta: ratusz, mury obronne, synagogę, wieżę ciśnień, kościół pw. świętego Jerzego, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz kościół pw. Maryi Matki Kościoła. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku.
W WAŁCZU MOŻNA SIĘ POCZUĆ JAK SŁYNNI SPORTOWCY
Wałcz to ważne miasto na sportowej mapie Polski, głównie za sprawą Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie formę szlifowało wielu utytułowanych zawodników. 11 listopada każdy będzie mógł tu pobiec dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i otrzymać pełen pakiet stulecia - numer startowy, koszulkę białą lub czerwoną, plecaczek, dyplom i piękny medal - jak podkreślają uczestnicy zawodów, które odbyły się wcześniej. Takie medale otrzymają również nasi rodacy mieszkający w Chicago, Londynie, a nawet w... Seulu, gdzie trafiły plecaczki z... koreańskim nadrukiem.
KĘPNO UCZCI ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI BIEGIEM ŚW. MARCINA
Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr w Kępnie odbędzie się wraz z piątą edycją Biegu Ulicznego Św. Marcina. Uczestnicy, a tych jest już trzystu, będą rywalizowali na 10-kilometrowej trasie ze startem i metą na stadionie miejskim.
CZERWIONKA-LESZCZYNY: NAJWAŻNIEJSZYM CELEM JEST WSPÓLNY BIEG
Czerwionka-Leszczyny to niewielkie miasto na Górnym Śląsku położone pomiędzy Katowicami i Rybnikiem. 9 listopada odbędzie się tu 1. Bieg Niepodległości i to od razu w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Organizacji zawodów podjęli się miejscowy Zespół Szkół oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Wilhelm Szewczyk. Data 9 listopada sprawia, że można zatem wziąć udział co najmniej w jeszcze jednym biegu - 10 lub 11 listopada i cieszyć się biało-czerwoną koszulką oraz przepięknym medalem stulecia.