DARIUSZ WIECZOREK: WIELE OSÓB BIEGA BEZ OPAMIĘTANIA
Legendarni lekkoatleci warszawskiej Legii – 55-letni Jan Marchewka i 48-letni Dariusz Wieczorek, rywale na trasie, przyjaciele poza nią, mimo wieku, wciąż imponują formą. Jako trenerzy uzyskują dziś czasy nie gorsze, aniżeli znacznie młodsi zawodnicy. Oboje są jednak przerażeni, jak wiele osób biega i startuje bez opamiętania.
Na zdjęciu od lewej: Marchewka, Szota, Wieczorek, Waluk, Góral i Bukowski.
MARSZAŁEK SENATU: BIEG STULECIA TO DODATKOWY ARGUMENT PRZECIW ORGANIZACJI REFERENDUM 11.11.2018
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że planowany na 11 listopada 2018 roku Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości od Bałtyku do Tatr, to dodatkowy argument przeciw organizacji referendum ws. zmian w konstytucji właśnie tego dnia. Zgadza się też z poglądem, że 11 listopada powinniśmy się skupić na świętowaniu, i to na różne sposoby, setnej rocznicy.
Z WITOSEM I... WŁODARCZYK PO... ZDROWE PŁUCA
Kolejna "piątka" Setki Stulecia z Wincentym Witosem w tle, w środę 20 września o 19:18 przy Centrum Olimpijskim w Warszawie, będzie także Biegiem po Zdrowe Płuca w ramach Światowego Tygodnia IPF (Idiopatyczne Włóknienie Płuc). Zaproszenie do "loży" gościa specjalnego przyjęła mistrzyni i rekordzistka globu w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Rejestracja na bieg odbywa się poprzez portal datasport.pl i potrwa do 18 września do południa. Przypominamy, że można odrabiać te zawody, które się opuściło, co należy zgłosić wcześniej mailem na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
POWSTAŃCZA PIĄTKA – POBIEGŁA CHEWIŃSKA, KTÓRA JUŻ 41 LAT JEST REKORDZISTKĄ POLSKI W PCHNIĘCIU KULĄ
Wojciech Skory (Królewski Klub Biegacza) i Aneta Urban (BOSU Duchnów) zwyciężyli w Powstańczej Piątce pamięci polskich sportowców, których ok. tysiąca, w tym 27 olimpijczyków, walczyło z okupantem przez 63 dni. Poległo 124, ponad 200 odniosło rany. Po raz pierwszy z myślą o nich zorganizowany został w stolicy, przy Centrum Olimpijskim, bieg dokładnie w rocznicę wybuchu powstania 1 sierpnia. „Miód impreza” – ocenił Marcin Tomczak z Ciechanowa, który zajął trzecie miejsce.
POWSTAŃCZA PIĄTKA PAMIĘCI POLSKICH SPORTOWCÓW
1 sierpnia, gdy wybiła godzina „W” wśród powstańców nie zabrakło olimpijczyków. W akcji zdobycia koszarów SS przy ul. Koszykowej pierwszego dnia powstania uczestniczyli czołowi ówcześni tenisiści. Okupantowi przeciwstawili się także dziennikarze sportowi. Oddajmy im hołd biorąc udział w Powstańczej Piątce. To pierwszy i jedyny bieg, który odbędzie się 1 sierpnia. Start (godz. 19:18) i meta przy Centrum Olimpijskim, gdzie od godz. 17:00 wydawane będą pakiety startowe. Dystans 5 km, trasa z atestem PZLA. Rejestracja na datasport.pl tylko do niedzieli! Bieg zaliczany jest do cyklu Setka Stulecia.
PIĄTKA Z DMOWSKIM – A TAKŻE Z TOMASZEM MAJEWSKIM i... SZEFEM MKOl
Marcin Wysocki został zwycięzcą kolejnego biegu w Warszawie cyklu Setka Stulecia. Piątkę z Dmowskim pokonał w bardzo dobrym czasie - w równo 18 minut. W gronie kobiet ponownie zwyciężyła Anna Wojewódzka - 21.56. Krótko przed startem Centrum Olimpijskie - bazę zawodów - wizytował przewodniczący MKOl Thomas Bach, a naszym gościem honorowym był Tomasz Majewski. Dwukrotny mistrz igrzysk (Pekin 2008, Londyn 2012) w pchnięciu kulą złożył autografy na dyplomach uczestników biegu, którego starterem był aktor filmowy i teatralny Jacek Domański.
PIĄTKA Z ŻELIGOWSKIM – ŻOCHOWSKI BLISKO REKORDU TRASY, MARCHEWKA CHWALI POMYSŁ SETKI
Daniel Żochowski został zwycięzcą kolejnego biegu w Warszawie cyklu Setka Stulecia. Piątkę z Żeligowskim pokonał 12 lipca w 16.46. Do rekordu trasy Michała Bernardelliego zabrakło mu 27 sekund. W gronie kobiet ponownie najszybszą była Anna Wojewódzka. Medale wręczał legendarny zawodnik Legii, medalista mistrzostw Polski na długich dystansach, pierwszy triumfator Biegu Niepodległości Jan Marchewka.
MŚ W BIEGU DOBOWYM - PIĘĆ MEDALI POLAKÓW
Patrycja Bereznowska (AZS AWF Katowice) zdobyła w Belfaście złoty medal 12. mistrzostw świata i 22. Europy w biegu 24-godzinnym. Wynikiem 258 km 339 m poprawiła o ponad 2 km należący do niej od kwietnia rekord globu. Za nią uplasowała się Aleksandra Niwińska (LKS Olymp Błonie) – 251,078 km. Plon startu polskiej ekipy jest rewelacyjny - aż pięć medali. W gronie zawodników trzeci był wicemistrz Polski Sebastian Białobrzeski (UKS Cityzen Poznań). Rezultatem 265,535 km ustanowił rekord kraju. W klasyfikacji drużynowej (suma trzech najlepszych wyników) biało-czerwone zespoły zajęły drugie lokaty - Polki za broniącymi tytułu Amerykankami, a Polacy za Japończykami.