PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

PABIANICKA STÓWA - ROWEREM I BIEGIEM 100 KM NA 100-LECIE

RAJDPabianicka Stówa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - to kolejna inicjatywa klubu O co biega. Jak podkreślił jego szef Robert Lewera, sport, nawet w takiej rekreacyjnej formule, może być dobrą lekcją historii i patriotyzmu. Przed startem uczestnicy wydarzenia odśpiewali hymn pod pomnikiem Legionisty na Starym Rynku w Pabianicach. Deszcz towarzyszył im aż do przystanku na cmentarzu we wsi Stara Gadka. Pozostałą część trasy pokonywali już w promieniach letniego słońca.

Czytaj więcej...

POBIEGNIJ TAM, GDZIE SIĘ URODZILI CZERKAWSKI, RÓŻEWICZOWIE - RADOMSKO ZAPRASZA

100 lecie radsaomsko11 listopada o godz. 11.11 rozpocznie się Radomszczański Bieg Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Organizatorzy, Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy i MOSiR Radomsko przygotowali 10-kilometrową, atestowaną trasę ulicami miasta. Każdy uczestnik otrzyma pakiet stulecia - koszulkę białą lub czerwoną, plecaczek, numer startowy, dyplom z autografem wyjątkowej osoby i piękny medal. Rejestracja kończy się 31 sierpnia. Imprezie patronuje wiele znanych osób ze środowiska sportowego, związanych z tym regionem, m.in. halowa mistrzyni Polski na 3000 m (Toruń 2015) oraz brązowa medalistka w sztafecie 4×400 m (Bydgoszcz 2011) Karolina Półrola (obecnie Giza), która zapowiedziała udział w biegu w Radomiu, gdzie w latach 2006-2009 trenowała w miejscowym UKS Dziesiątka.

Czytaj więcej...

PIĄTKA Z KWAŚNIEWSKĄ - MEDAL DLA SĘDZIEGO Z RĄK REKORDZISTKI ŚWIATA

kwasniewskaJanusz Rozum, sędzia klasy międzynarodowej, odebrał medal z rąk trzykrotnej rekordzistki świata w biegu na 100 m przez płotki Grażyny Rabsztyn za ukończenie Piątki z Marią Kwaśniewską-Maleszewską w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. "To była wielce sympatyczna chwila, zwłaszcza, że nieplanowana" – podkreślił. Gościem honorowym i starterem biegu z rekordową, stuosobową frekwencją, była Grażyna Rabsztyn, do niedawna pracująca w Polskim Komitecie Olimpijskim. Uczestnikom zawodów przypomniała historię fotografii z 1936 roku Marii Kwaśniewskiej z Hitlerem, który zaprosił do swej loży na stadionie w Berlinie brązową medalistkę w rzucie oszczepem.

Czytaj więcej...

PATRIOTYZM NA SPORTOWO W BORZYTUCHOMIU

TOM504Już po raz 23. gmina Borzytuchom w województwie pomorskim zorganizuje Bieg Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. „Patriotyzm ma różne oblicza - ten, który promujemy u nas od dawna ma sportowy charakter” – podkreślił dyrektor zawodów Jarosław Ścigała. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby mieszkańców, funkcjonuje tu prężnie działający klub ULKS Talex-Borysław Borzytuchom, który dochował się ponad 20 medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, rekordzistów kraju i województwa.

Czytaj więcej...

STO DNI DO STULECIA - DOMINUJĄ IMPREZY BIEGOWE

supermaratonDo setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pozostało już tylko 100 dni. Dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski przyznał, że wśród setek imprez, które znajdują się w oficjalnym kalendarzu obchodów na stronie www.niepodlegla.gov.pl, wiele ma charakter sportowy.

Czytaj więcej...

BIEG STULECIA W REPUBLICE OSTROWSKIEJ

bieg ulotka 2

Ostrów Wielkopolski to wyjątkowo godne miejsce dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie tutaj w dniach 10-26 listopada 1918 roku istniała Republika Ostrowska, która na miesiąc przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego bezkrwawo przejęła władzę z rąk Niemców. W tym roku już 21 października mieszkańcy i przyjezdni będą mogli uczcić tę rocznicę uczestnictwem w 56. Biegu Republiki Ostrowskiej w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Na przestrzeni lat impreza ta zmieniała nazwę. Od 1993 do 2012 roku był to Bieg Niepodległości, a od 2013 - Bieg Republiki Ostrowskiej, nawiązujący do ostrowskich akcentów walki o wyzwolenie ojczyzny. Tradycja zawodów biegowych w Ostrowie Wielkopolskim sięga jednak 1963 roku, kiedy to odbyły się po raz pierwszy Jesienne Biegi Przełajowe o puchar redakcji gazety "Południowa Wielkopolska".

Czytaj więcej...

WOJCIECH KONOPACKI: SIŁA HALINY WPŁYNĘŁA TEŻ NA MNIE

IMG 2921Piątka z Haliną Konopacką była wyjątkowa z wielu względów. Przypadła w 90. rocznicę zdobycia pierwszego złotego medalu olimpijskiego w dziejach polskiego sportu. Gościem honorowym była olimpijka z Montrealu (1976) Danuta Rosani, Robert Korzeniowski żegnał się z "czwórką z przodu", natomiast biuro zawodów obsługiwało w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II setkę uczestników w klimacie igrzysk w Amsterdamie roku 1928.

Czytaj więcej...

MYŚLENICE ZAMIAST KRAKOWA

MyśleniceKraków, niestety, nie będzie w projekcie Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Jak uzasadnił to klub Dystans – współorganizator Krakowskiego Biegu Niepodległości 2018 - najważniejszym celem jest… wspieranie Fundacji Schola Cordis. Ale mamy też dobrą wiadomość, że w projekcie są pobliskie Myślenice, oddalone zaledwie o 30 km.

Czytaj więcej...

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020