PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

REGULAMIN MŁODZIEŻOWEJ MILI NIEPODLEGŁOŚCI

o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki
w ramach 29. Biegu Niepodległości w Warszawie (11 listopada 2017)
i Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Szkół im. Józefa Piłsudskiego
(10-12 listopada 2017)

I. ORGANIZATORZY
1. Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Szkół im. Józefa Piłsudskiego jest Klub Sportowy Ski Test Kraków z siedzibą w Krakowie obsługujący Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
2 Organizatorem 29. Biegu Niepodległości jest Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

II. UCZESTNICTWO
1. Festiwal składa się z trzech biegów: Młodzieżowej Mili Niepodległości o Puchar MSiT, Mili Olimpijskiej o Puchar PKOl oraz Drużynowego Testu Coopera. Udział w Mili Niepodległości ma charakter częściowo otwarty. Pozostałe zawody są przeznaczone dla reprezentacji szkół im. Józefa Piłsudskiego.
2. W Młodzieżowej Mili Niepodległości na dystansie 1918 m mogą startować za zgodą rodzica lub opiekuna uczniowie urodzeni w latach 1999-2007. Przedłożenie zgody będzie wymagane przy odbiorze pakietu startowego.
3. Zgłoszenia indywidualne do udziału w mili odbywają się poprzez stronę www.datasport.pl
Płatności należy dokonać w terminie 3 dni roboczych od momentu zapisu. Po przekroczeniu tego terminu brak opłaty od uczestnika traktowany będzie jako rezygnacja ze startu, a zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. Liczba uczestników ograniczona jest do 80. Może ona zostać zwiększona, jeśli szkoły noszące imię Piłsudskiego nie wykorzystają przydzielonego im limitu.
4. W ramach opłaty w wysokości 50 zł, ustalonej przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, uczniowie otrzymają: numer startowy, agrafki do jego przypięcia, pamiątkową koszulkę techniczną firmy 4F, w której mają pokonać trasę, medal, dyplom, napoje i posiłek regeneracyjny na mecie, a dodatkowo w prezencie okolicznościowy magnesik z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
5. Uczestnicy posiadający numer startowy są zwolnieni z opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Warszawie 11 listopada od rana do północy w pierwszej strefie biletowej.
6. Podczas biegu – od startu do mety – wszyscy uczniowie muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulek.
7. Przydzielony numer startowy upoważnia wyłącznie do uczestnictwa w Młodzieżowej Mili Niepodległości. Osoby, które chciałyby wziąć udział w 29. Biegu Niepodległości na dystansie 10 km muszą zarejestrować się na stronie organizatora, którym jest Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Tam znajduje się również szczegółowy regulamin.
8. W pobliżu miejsca startu i mety wydzielona zostanie szkoła z szatniami dla uczniów biorących udział w mili. Utrzymanie porządku leży po stronie opiekunów i rodziców. Również w tej szkole - w Gimnazjum nr 37 przy ul. Niskiej 5 - znajdować się będzie biuro zawodów.

III. TERMIN, ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH
1. Bieg odbędzie się 11 listopada 2017 roku w Warszawie. Start o godz. 10:30 w okolicach skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki, z lewej strony jezdni. Meta po drugiej stronie al. Jana Pawła II.
2. Odbiór pakietów startowych:
- w środę 8 listopada w godzinach 14-20 w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej,
- w sobotę 11 listopada w godzinach 8:30 – 10:00 w Gimnazjum nr 37 przy ul. Niskiej 5.

IV. TRASA, POMIAR CZASU
1. Trasa prowadzić będzie aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z aleją Solidarności, przed którą nastąpi nawrót. Dystans - 1918 m odnoszący się do roku, w którym Polska odzyskała niepodległość.
2. Pomiar czasu – elektroniczny na podstawie chipów przyklejonych do numerów startowych, które należy przymocować z przodu koszulki za pomocą agrafek. Wszelkie modyfikacje, zginanie, odrywanie chipów i pianek zabezpieczających są zabronione i mogą spowodować dyskwalifikację.
3. Bieg odbywać się będzie pod nadzorem licencjonowanych sędziów PZLA oraz obsługi medycznej.
4. Decyzje obsługi medycznej co do kontynuowania biegu są ostateczne i niezmienne.

V. WYNIKI, KONTAKT
1. Wyniki biegu w formule open publikowane będą na portalu datasport.pl Ponadto klasyfikacje oraz zdjęcia zamieszczone zostaną na stronie biegstulecia.pl w zakładce imprezy towarzyszące (nie wcześniej niż 15 listopada). Można tam również obejrzeć fotorelacje z zawodów w latach 2015-2016.
2. Kontakt do organizatorów: mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefoniczny – 601 363 502 lub 784 400 502.

buton paszport

SETKA STULECIA 01

 

 LOGO SUPERMARATON STULECIA

sztafeta

KOSZULKA BIEGU 100-LECIA

koszulka 1

koszulka 1

 

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU