PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

ANDRZEJ GONDEK: JA TU JESZCZE WRÓCĘ

A. Gondek 1Andrzej Gondek, który zmagał się z bólem spowodowanym urazem żeber, zakończył udział w Yucon Arctic Ultra w Kanadzie, uważanym za najtrudniejszy zimowy bieg świata. 43-letni zawodnik z Warszawy na pierwszym punkcie kontrolnym zajmował drugie miejsce po pokonaniu 42 km.Urazu nabawił się w ostatniej fazie przygotowań do zawodów na dystansie 700 km, mając wypadek na skuterze śnieżnym. Gdy dotarł do Rivendell Farm na 42. kilometrze, nie mógł wykonywać żadnych gwałtownych ruchów.

"Musiałem podjąć decyzję, czy biec dalej i ryzykować, że mój stan się pogorszy, a ja będę gdzieś tam w trasie sam, w nocy, w temperaturze minus 30 stopni, co spowoduje zapewne bardziej dramatyczny rozwój wypadków, czy jednak świadomie powiedzieć stop. Rozsądek wziął górę. Za dwa lata wrócę zdrowszy i mocniejszy" - przekazał Gondek, absolwent poznańskiej AWF, trener koszykówki, od 17 lat związany z branżą farmaceutyczną.

W 2013 roku ukończył na Saharze Maraton Piasków, a historię biegu na dystansie 250 km opisał w książce „Granice są w nas”. Rok później jako pierwszy Polak dołączył do grona 47 osób na świecie - zdobywców tzw. Wielkiego Pustynnego Szlema, pokonując 1000 km na Saharze, Gobi, Atakamie i Antarktydzie.

Zawody Yukon Arctic Ultra odbywają się od 2003 roku na czterech dystansach (maraton, 100, 300 i 430 mil). Zawodnicy przemierzają szlak poszukiwaczy złota znany z książek Jamesa Curwooda i Jacka Londona. Rekordzista przebiegł najdłuższą trasę 700 km w 7,5 dnia.

buton paszport

SETKA STULECIA 01

 

 LOGO SUPERMARATON STULECIA

sztafeta

KOSZULKA BIEGU 100-LECIA

koszulka 1

koszulka 1

 

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU