PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie

 

niepodlegla

 

Z LESZKIEM CICHYM NA KILIMANDŻARO

Z LESZKIEM CICHYM NA KILIMANDŻARO

kilim

Kilimandżaro - najwyższa góra w Afryce oraz miejsce, gdzie uczestnicy czerwcowej wyprawy pokonają pieszo 80 km, przejdą przez tropikalny las deszczowy, wrzosowiska, pustynię, tundrę, śnieżne połacie i obok lodowców – a wszystko to niemal na równiku, po to, aby dotrzeć do samego wierzchołka Uhuru Peak na wysokość 5895 m.

Na szczyt prowadzi kilka tras. Wyprawa prowadzona przez wybitnego alpinistę, zimowego zdobywcę Everestu i Korony Ziemi Leszka Cichego, podążać będzie szlakiem Umbwe, zejście Mweka Route. To najciekawsze drogi prowadzące na i z Kilimandżaro (nie wymagają umiejętności wspinaczkowych). Wcześniej - dwudniowe safari do najlepszych obecnie Parków w Afryce – Ngorongoro i Tarangire.

Ramowy program:

1 czerwca - wylot z Warszawy o 6:00 przez Amsterdam do Tanzanii. Lądowanie wieczorem w Kilimandżaro Airport. Transfer do hotelu w Aruszy.

2 czerwca - po śniadaniu przejazd samochodami terenowymi do Ngorongoro. Przed zachodem Słońca wyjazd doCountry Lodge Karatu – zakwaterowanie, kąpiel w basenie, kolacja w ogrodzie z cykadami w tle.

3 czerwca -  po bardzo wczesnym śniadaniu przejazd do Tarangire National Park. Obecnie najlepsze miejsce w Afryce na zobaczenie słoni, żyraf i antylop. Lunch w czasie safari. Powrót do hotelu w Aruszy.

4 czerwca – przejazd do wioski Umbwe - bramy Parku Narodowego Kilimandżaro (1750 m). Marsz 5-6-godzinny przez las tropikalny do Umbwe Camp na wysokości 2850 m.

5 czerwca - dwugodzinny marsz przez dżunglę, dojście do wrzosowisk. Po przejściu przez wrzosowiska (około 4 godzin) nocleg w Barranco Camp. Wysokość 3900 m.

6 czerwca - dzień aklimatyzacyjny, wyjście przez Barranco Wall na 4300 m. Odpoczynek. Zejście tą samą drogą i kolejny nocleg w Barranco Camp.

7 czerwca - marsz przez zamglony, księżycowy krajobraz do ostatniego obozu Arrow Camp – 2,5 godziny, wysokość 4850 m. Lunch i wczesna kolacja.

8 czerwca - zaraz po północy rozpocznie się atak szczytowy. Po 5–6 godzinnym podejściu - brzeg krateru Kibo. Stąd 500 m poziomego terenu wprost na Uhuru Peak (5895 m). Odpoczynek i zejście do Mweka Camp (3050 m).

9 czerwca – trzygodzinny marsz do bram parku. Transfer do hotelu w Aruszy. Uroczysta kolacja, wręczenie dyplomów za zdobycie szczytu.

10 czerwca - dzień relaksu w Aruszy, zwiedzanie miasta, wizyta na afrykańskim bazarze, zakupy masajskich pamiątek. Po lunchu wyjazd z hotelu na lotnisko. Po drodze wizyta na Cmentarzu Wygnańców Polskich w Tangeru. Wieczorem wylot z Kilimandżaro Airport.

11 czerwca - przylot do Amsterdamu i odlot do Warszawy.

KOSZT: 4200 zł + 2800 USD

W cenie:przeloty wraz z opłatami paliwowymi i lotniskowymi, transfer z/na lotnisko w Aruszy, transport do/z bram Parku Kilimandżaro, noclegi (hotele 4*, pokoje dwuosobowe), pełne wyżywienie podczas całego wyjazdu, wstęp na Kilimandżaro i do wszystkich parków narodowych, wynagrodzenie tragarzy, przewodników (w tym polskiego), dwuosobowe namioty w drodze na szczyt oraz opłata wizowa (50 USD).

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.