PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

MEMORIAŁ ARTURA HAJZERA- WARSZAWA - 7.07.2023

bieg hajzera

 
7 lipca 2023 roku, piątek - godzina 19:00, dystans 5 km, trasa z atestem PZLA przy Centrum Olimpijskim w Warszawie! To będzie wyjątkowy bieg, jak wyjątkowym człowiekiem był Artur Hajzer! To będą również II Otwarte Mistrzostwa Klubu Sportowego Polskie Himalaje. Udział w wydarzeniu weźmie żona „Słonia” Izabela Hajzer.

Rejestracja online zakończyła się co prawda 3 lipca, jednak będzie można zapisać się i opłacić start przed biegiem w biurze zawodów (od godz. 17:30, restauracja PIĘKNY BRZEG, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2). Opłata podstawowa wynosi 30 zł a 45 zł ze statuetką z imienną tabliczką. Takie trofeum będzie można zamówić w dniu biegu i odebrać po umówieniu terminu z organizatorem.  

Szczególnie zapraszamy do pozostania po zawodach na ognisku, które swoją obecnością uświetni wyjątkowy gość z gitarą - Dariusz Jasiński. Był on uczestnikiem wielu wypraw górskich, m.in. w 2009 roku na Dhaulagiri wraz z Anną Czerwińską, Justyną Szepieniec, Zbigniewem Bąkiem, Słowakiem Peterem Hamorem i Piotrem Morawskim, który na tym ośmiotysięczniku pozostał na zawsze. Planujemy pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie piosenek, które Artur lubił najbardziej!

ARTUR HAJZER - jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, mający taternicki przydomek „Słoń”, 10 lat temu - 7 lipca 2013 roku spadł z Kuluaru Japońskiego na Gaszerbrumie I (8068 m) w Karakorum.

BIURO ZAWODÓW: od godz. 17:30, restauracja PIĘKNY BRZEG, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2.

PARTNERZY: Ministerstwo Sportu i Turystyki * Instytut Papieża Jana Pawła II

Przypominamy, że we czwartek 6 lipca – odbędzie się wyjątkowy koncert dla Artura Hajzera

W Centrum Kultury "Dobre Miejsce", ul. Dewajtis 3 w Warszawie o godz. 19:00 zagrają i zaśpiewają dla niego: Wolna Grupa Bukowina - żyjąca legenda, mająca ogromne rzesze fanów, rewelacyjna Elżbieta Sieradzińska z zespołem CostaNova oraz stworzona przez pasjonatów gór i włóczykijów Grupa na Swoim.

Wolna Grupa Bukowina stale, od ponad 50 lat, z nieustającym powodzeniem zdobywa sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. Przez lata zdobywała niezliczone nagrody.

Ich piosenki, jak "Majster Bieda", "Bukowina", "Pejzaże harasymowiczowskie", "Ballada o Cześku", "Pieśń łagodnych" czy "Maestro bezdomny" to niezaprzeczalnie klasyka polskiej sceny muzycznej.

Z kolei Elżbieta Sieradzińska znana jest przede wszystkim jako autorka książki o Wandzie Rutkiewicz "Jeszcze tylko jeden szczyt" (prawa do ekranizacji wykupiła stacja TVN) czy najnowszej pozycji o alpinizmie "Wrócimy po was". Natomiast mainstreamowa scena jej nie zna. Najlepszą rekomendację napisał kiedyś Remigiusz Grzela, dramaturg, prozaik, poeta, dziennikarz i wykładowca akademicki: muzyka CostaNovy ma „niezwykły klimat”, a „głos Eli, jeśli szukać miałbym podobnego, przypomina mi głos Dani Klein, wokalistki Vaya Con Dios, trochę też Joan Baez”.

Grupa na Swoim to zespół grający piosenki turystyczne i górskie. Podczas koncertu zabiera publiczność na wzruszające wędrówki szlakami bieszczadzkich połonin i Beskidów, którymi chadzał "Słoń"

 

Medal Biegu Stulecia 2022

2022 Bieg Stulecia medal

Narodowy Bieg Stulecia 2022

koszulka2020