PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

BIEGIEM PRZEZ HAWANĘ - LECIMY NA KUBĘ

kubaBiegiem przez świat - to jeden z elementów projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ideą jest nie tylko zrealizowanie głównego celu – 100 biegów w 100 miastach z udziałem 100 000 osób, ale również zachęcanie i pomoc w poznawaniu wyjątkowych miejsc na Ziemi, z możliwością startu w zawodach.

Kolejną naszą propozycją jest w listopadzie 2017 roku Hawana i trzy biegi do wyboru: 10 km - półmaraton - maraton.

W 2015 roku dystans półmaratonu pokonał Bogusław Mamiński. Jakie ma dziś wspomnienia? "Bardzo miłe. Start jest wspólny. Tłoku nie ma. W sumie ponad dwa tysiące osób. Organizacja - trochę jest inaczej, no i do Europy Kubańczykom brakuje, ale... wszelkie uchybienia nadrabiają wielką serdecznością i gorącym sercem. Trasa jest płaska, atrakcyjna" - ocenił wicemistrz świata na 3000 m z przeszkodami z Helsinek (1983), dyrektor imprezy Biegnij Warszawo.

Wstępne zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca grudnia. W styczniu prześlemy podstawowe informacje dotyczące udziału w biegu, jak i projekt programu dwutygodniowego pobytu na Kubie.

„Jedźcie na Kubę, zanim postawią tam McDonalds’a”, „Odwiedź Kubę, zanim się zmieni na dobre” - brzmią slogany biur podróży. Czy rzeczywiście trzeba się spieszyć z podróżą?Jaki jest możliwy scenariusz rozwoju sytuacji na Wyspie? Jak czuje się turysta na Kubie, a jaki stosunek do Fidela Castro mają Kubańczycy?

Zapraszamy w środę 16 listopada o godz. 18 do Centrum Prasowego PAP na spotkanie z Krzysztofem Jackiem Hinzem, byłym korespondentem PAP na Kubie, który porzucił dziennikarstwo dla służby dyplomatycznej - pełnił funkcje zastępcy ambasadora RP w Hawanie (1998-2001), ambasadora RP w Brazylii (2001-2005) i Wenezueli (2007-2012).

Jacek Hinz jest autorem książki "Kuba. Syndrom wyspy". Swoją reporterską opowieść o Kubie rozpoczyna w dniu, w którym obudził go telewizyjny komunikat, że oto został wrogiem rewolucji. Paszkwilancki wstępniak o polskim dyplomacie napisał w „Granmie” sam Fidel…

Kuba. Syndrom wyspy to książka o wyspie Fidela Castro: o rewolucji i dysydentach, o Kubankach próbujących zdobyć podpaski i o Kubańczykach, którzy obrażają rewolucyjną poprawność obyczajową szortami i sandałami. Jest tu dawna świetność Hawany, do której uciekali przed prohibicją amerykańscy mafiosi, są prosięta hodowane w wannach i jest krowa, która została bohaterką rewolucji.

Syndrom wyspy ma smak Cuba Libre! Autor wrósł w kubańską rzeczywistość jeszcze w latach 70., kiedy pierwszy raz odwiedził wyspę w ramach studenckiej wymiany między bratnimi krajami. Wielokrotnie powracał na Perłę Antyli – najpierw jako korespondent PAP, a później jako dyplomata ambasady RP. Jednak gdziekolwiek rzucił go los, zawsze towarzyszyło mu obsesyjne marzenie: żeby być świadkiem wielkich zmian na Kubie. I żeby być pierwszym, który ogłosi tę wiadomość światu.

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

koszulkaMP

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU