PATRONI MEDIALNI

 • Maratończyk
 • maratony polskie
 • ebiegi

 

niepodlegla

 

NA SPORTOWO Z MIKOŁAJEM - ZAPRASZAMY DOMY DZIECKA

mikołaj6 grudnia kojarzy się zazwyczaj z rozdawaniem i otrzymywaniem prezentów, ale może również kojarzyć się z aktywną zabawą i zdrową rywalizacją. Z początkiem ostatniego w roku miesiąca imprez sportowo-rekreacyjnych będzie w kraju sporo. Do nich postanowiliśmy dołożyć jeszcze jedną, chyba wyjątkową, bowiem skierowaną tylko do mieszkańców domów dziecka. Zapraszamy zatem  na mikołajkowy festyn, który w sobotę 3 grudnia, dzięki wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, zorganizujemy w pobliżu Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II w Warszawie.

Impreza odbędzie się w klimacie uwielbianego przez dzieci św. Mikołaja, który według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Dominować będzie najprostsza forma ruchu. W programie są biegi z Mikołajem w podziale na grupy wiekowe i na różnych dystansach od 216 do 2016 metrów, jak również sztafety w tradycyjnych czteroosobowych składach. Ponadto będzie można spróbować swych sił w innych aktywnościach, preferujących ideę francuskiego barona, historyka i pedagoga Pierre’a de Coubertina – najważniejszy jest udział. I za ten udział wszystkie dzieci otrzymają m.in. dyplomy, medale i upominki. W zanadrzu mamy jeszcze niespodzianki.

Skąd pomysł na takie zawody? Przyznajemy, że szczególną inspiracją do organizacji mikołajkowej imprezy o takim charakterze był udział kilkunastu wychowanków Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie przy ul. Paprociowej w Młodzieżowej Mili Niepodległości 11 listopada. To właśnie wyjątkowa radość dziewcząt i chłopców tej placówki sprawiła, że popatrzyliśmy w inną trochę stronę.

"Po tych zawodach dzieci były bardzo zadowolone, cieszyły się z pokonania trasy, medali i dyplomów, a przede wszystkim z fantastycznej atmosfery mimo chłodnej i deszczowej pogody. Z wielką chęcią wezmą udział w kolejnej imprezie" - powiedziała siostra Małgorzata Hartung, dyrektor placówki przy ul. Paprociowej z 90-letnią historią.

Zgłoszenia do Mikołajkowego Festynu Biegowego Domów Dziecka przyjmujemy do końca listopada. Prosimy je kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PLACÓWKI, KTÓRE POTWIERDZIŁY UDZIAŁ:

LUBELSKIE

 • Rodzinny Dom im. Serca Jezusa w Lublinie

ŁÓDZKIE

 • Dom Dziecka w Grotnikach
 • Placówka Opiekuńczo–Wychowawcza im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach
 • Dom Dziecka w Rawie Mazowieckiej

MAZOWSZE

 • Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie
 • Dom Dziecka nr 1 Nasz Dom im. Maryny Falskiej w Warszawie
 • Dom Dziecka nr 15 im. ks. Baudouina w Warszawie
 • Ośrodek Pomocy Dziecku Zielone Izdebno
 • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza we Franciszkowie

 

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020