Get Adobe Flash player

PATRONI MEDIALNI

 • Maratończyk
 • maratony polskie
 • ebiegi

 

niepodlegla

 

REGULAMIN CYKLU BIEGIEM PO KORONĘ HIMALAJÓW i KARAKORUM

Kolejny cykl 14 biegów planowany na lata 2020-2022 na dystansie 5 km na atestowanej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie ma upamiętniać największe osiągnięcia polskich wspinaczy oraz tych, którzy na zawsze zostali na 14 ośmiotysięcznikach w Himalajach i Karakorum. Cykl (także w formule nordic walking) rozpocznie się 22 kwietnia 2020 roku, a zakończy w maju 2022, w 30. rocznicę śmierci Wandy Rutkiewicz.

Zasady udziału oparte zostały o dotychczasowe cykle z niewielkimi modyfikacjami, zmierzającymi do usprawnienia logistyki oraz zmniejszenia kosztów. Wprowadza się dla osób zamierzających brać udział w całym cyklu - stałe, spersonalizowane numery startowe – po dwa dla każdej osoby (jeden jako zapasowy). W przypadku zgubienia/zniszczenia nowy numer można będzie zamówić ponownie (za dodatkową opłatą), albo go wyrobić we własnym zakresie. Odbiór numerów - po złożeniu oświadczenia o braku przeciwwskazań do aktywności fizycznej (ważność na rok 2020) oraz formularza RODO. Osoby startujące sporadycznie (w pojedynczych imprezach) odbierać będą numery zaczynającej się od 200 w dniu zawodów.

TERMINY BIEGÓW W ROKU 2020 (wszystkie w środy, start o 20:00):

 • 22 kwietnia – Dhaulagiri
 • 27 maja – Lhotse
 • 17 czerwca – K2
 • 8 lipca – Nanga Parbat
 • 29 lipca – Gaszerbrum II
 • 23 września – Manaslu
 • 14 października – Makalu

Kolejność poszczególnych biegów nie jest przypadkowa – została dopasowana do terminów ważniejszych wydarzeń związanych z daną górą. Limit czasu na pokonanie 5 km biegiem lub marszem – 55 minut.

REJESTRACJA i PŁATNOŚCI
Rejestracja - przez portal DATASPORT - ważna jest tylko po dokonaniu wpłaty wniesionej nie później niż siedem dni przed datą biegu (zgłoszenia bez wpłat będą usuwane). Wyjątkiem są osoby, które otrzymały od organizatora zgodę na zapłatę gotówką w dniu zawodów w Centrum Olimpijskim. Można zarejestrować się od razu na więcej niż jeden bieg cyklu. Gdyby jednak z jakichś przyczyn dana osoba nie mogła wziąć udziału w biegu, powinna powiadomić organizatora nie później niż pięć dni przed startem. Wówczas ma możliwość wybrania jednej z dwóch opcji: A. przenieść opłatę na bieg w innym terminie; B. otrzymać zwrot wpłaty.

BIURO ZAWODÓW i ODBIÓR PAKIETÓW
Biuro - zlokalizowane w Centrum Olimpijskim - obsługiwać będzie uczestników biegu w dniu zawodów od godziny 18:30 do 19:45. Również tylko w tym terminie wydawane będą pakiety startowe.

WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA KAŻDY BIEG W ROKU 2020
30 zł – opłata podstawowa zawiera m.in.: numer startowy, pomiar czasu (ręczny) przez sędziów PZLA, obsługę medyczną, dwustronny dyplom, posiłek, możliwość skorzystania z pryszniców w klubie Zdrofit na podstawie otrzymanego w biurze zawodów kuponu, zamieszczenie wyników oraz zdjęć na www.biegstulecia.pl (informacje będą również na stronie klubowej www.polskiehimalaje.pl)
25 zł – wyłącznie dla tych, którzy do 31 grudnia 2019 roku zamówią mailowo spersonalizowane numery startowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - wpisowe obejmuje świadczenia jak powyżej oprócz jednorazowego numeru

Świadczenia dodatkowe:
- 15 zł za medal z wizerunkiem danej góry pod warunkiem zamówienia złożonego drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nie później niż dwa tygodnie przed danym biegiem;
- 25 zł za statuetkę danej góry z imienną tabliczką pod warunkiem jak wyżej.

Uczestnik może otrzymać rachunek za wniesione opłaty pod warunkiem zaznaczenia tej opcji przy dokonywaniu zgłoszenia przez datasport lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Rachunki wystawiane są zgodnie z terminami obowiązującymi w prawie księgowym.

KLASYFIKACJE
A. po każdym biegu oddzielne dla kobiet i mężczyzn;
B. generalna cyklu dla kobiet i mężczyzn będąca sumą czasów po danych biegach.
Osobą odpowiedzialną za sporządzenie klasyfikacji jest Jolanta Klusek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
UWAGA! wyniki będą zamieszczane na stronie internetowej nie wcześniej, niż po trzech dniach od zawodów.

NAGRODY. Dla trzech najszybszych kobiet i trzech najszybszych mężczyzn w danym biegu – statuetki wręczane w Centrum Olimpijskim 20 minut po minięciu mety przez ostatniego zawodnika. Losowane będą również upominki wśród wszystkich uczestników. Na koniec cyklu wszystkie osoby, które pokonają w sumie 70 km w 14 biegach, otrzymają imienne trofea. Przewidziane są także inne wyróżnienia.

ODRABIANIE BIEGÓW
Zmianie ulega sposób odrabiania biegów w porównaniu do poprzednich imprez. Nie będzie takiej możliwości w dniu zawodów cyklu, a jedynie przy okazji innych biegów. W roku 2020 takie szanse będą: 13 maja – Majowy Tryptyk (w hołdzie dla Wandy Rutkiewicz, gen. Władysława Andersa i Jana Niedźwieckiego „Ułana”), 16 sierpnia (Bieg 100-lecia Bitwy Warszawskiej) i 10 listopada (Bieg Ojców Niepodległości). Podobne okazje będą w 2021 roku. Gdyby się okazało, że i to nie wystarczy, zorganizowany zostanie specjalny „bieg dla odrabiaczy” w 2022 roku, aby umożliwić skompletowanie Korony Himalajów (14 biegów – 70 km).

NADRABIANIE BIEGÓW (joker)
Ze względu na dwuletni cykl wprowadzony został dodatkowy element – JOKER, który może przyczynić się do łatwiejszego skompletowania korony w roku 2022. W okresie dwóch lat mogą się zdarzyć różne przypadki losowe, uniemożliwiające udział w jakimś biegu. Pomocą będzie więc joker. Dla przykładu: jeżeli dana osoba startowałaby systematycznie i wzięłaby udział w którymś z wyżej wymienionych biegów (wskazanych jako odrabiane), to wynik (czas) tego biegu będzie odłożony do „magazynu” i użyty (jako joker) w przypadku, jeśli zajdzie potrzeba.

ORGANIZATORZY
Głównym organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Polskie Himalaje działający w formie stowarzyszenia na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku prawo o stowarzyszeniach, ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku oraz statutu i z tego tytułu posiadający osobowość prawną.

Współorganizatorem zawodów, przy wydatnej pomocy wolontariuszy, jest Królewski Klub Biegacza. Organem pomocniczym, doradczym, opiniującym jest komisja zawodnicza w składzie: Jolanta Klusek, Andrzej Brzozowski i Roman Marek.

Partnerzy: Polski Związek Alpinizmu, Polski Związek Lekkiej Atletyki. Patroni medialni: maratończyk.pl * maratonypolskie.pl * wspinanie.pl

Zasady udziału zostały zaakceptowane przez uczestników cyklu Etapowy Maraton Pokoju 10 listopada 2019 roku. Zwracamy uwagę, że z zobowiązań organizatora „wykreślono” punkt dotyczący zapewnienia napojów na mecie (zazwyczaj wody) oraz medali na każdy bieg dla wszystkich uczestników (te można zamówić dodatkowo). Zrezygnowano również z klasyfikacji drużynowej ze względu na częste zmiany zespołów w ciągu roku.

Kontakt do organizatora: tel. 730 777 045 lub 784 400 502; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownictwo zawodów: Janusz Kalinowski, Kryspin Dworak, Tadeusz Waluk
Komisja zawodnicza: Jolanta Klusek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Andrzej Brzozowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Roman Marek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Korona Himalajów i Karakorum obejmuje następujące ośmiotysięczniki:

 • Mount Everest (8848 m)
 • Manaslu (8156 m)
 • K2 (8611 m)
 • Nanga Parbat (8126 m)
 • Kanczendzonga (8586 m)
 • Annapurna I (8091 m)
 • Lhotse (8516 m)
 • Gaszerbrum I (8068 m)
 • Makalu (8463 m)
 • Broad Peak (8047 m)
 • Czo Oju (8201 m)
 • Gaszerbrum II (8035 m)
 • Dhaulagiri (8167 m)
 • Sziszapangma (8013 m)

UWAGA! Dla uczestników cyklu oraz ich rodzin, znajomych zostanie zorganizowany specjalny wyjazd do Nepalu w październiku 2022 roku w promocyjnej cenie. Warunkiem (niekoniecznym, ale wskazanym) jest założenie od lutego 2020 roku na swym koncie bankowym lokaty z comiesięczną wpłatą 300 zł. W ten sposób w ciągu 30 miesięcy (do lipca 2022) zgromadzona zostanie kwota 9000 zł (plus odsetki), która pokryje niemalże wszystkie koszty związane z dwutygodniowym wyjazdem do Katmandu oraz „lekkim trekkingiem” z Lukli do Memoriału Polskich Himalaistów w miejscowości Namcze Bazar na wysokości 3440 m w rejonie lodowca Khumbu w Parku Narodowym Sagarmatha. Przewidziany jest też maraton/półmaraton w hołdzie Wandzie Rutkiewicz. Więcej informacji i program na stronie www.polskiehimalaje.pl w zakładce PODRÓŻE.