PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

REGULAMIN CYKLU BIEGIEM PO KORONĘ HIMALAJÓW i KARAKORUM

REGULAMIN CYKLU BIEGIEM PO KORONĘ HIMALAJÓW i KARAKORUM


Kolejny cykl 14 biegów planowany na lata 2020-2022 na dystansie 5 km na atestowanej trasie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie ma upamiętniać największe osiągnięcia polskich wspinaczy oraz tych, którzy na zawsze zostali na 14 ośmiotysięcznikach w Himalajach i Karakorum. Cykl (także w formule nordicwalking) rozpocznie się 22 kwietnia 2020 roku, a zakończy w maju 2022, w 30. rocznicę śmierci Wandy Rutkiewicz.

Zasady udziału oparte zostały o dotychczasowe cykle z niewielkimi modyfikacjami, zmierzającymi do usprawnienia logistyki oraz zmniejszenia kosztów.Wprowadza się dla osób zamierzających brać udział w całym cyklu - stałe, spersonalizowane numery startowe – po dwa dla każdej osoby (jeden jako zapasowy). W przypadku zgubienia/zniszczenia nowy numer można będzie zamówić ponownie (za dodatkową opłatą), albo go wyrobić we własnym zakresie. Odbiór numerów - po złożeniu oświadczenia o braku przeciwwskazań do aktywności fizycznej (ważność na rok 2020) oraz formularza RODO. Osoby startujące sporadycznie (w pojedynczych imprezach) odbierać będą numery zaczynającej się od 200 w dniu zawodów.

TERMINY BIEGÓW W ROKU 2020  (wszystkie w środy, start o 20:00):

22 kwietnia – Dhaulagiri
27 maja – Lhotse
17 czerwca – K2
8 lipca – Nanga Parbat
29 lipca – Gaszerbrum II
23 września – Manaslu
14 października – Makalu

Kolejność poszczególnych biegów nie jest przypadkowa – została dopasowana do terminów ważniejszych wydarzeń związanych z daną górą. Limit czasu na pokonanie 5 km biegiem lub marszem – 55 minut.


REJESTRACJA i PŁATNOŚCI

Rejestracja - przez portal DATASPORT - ważna jest tylko po dokonaniu wpłaty wniesionejnie później niż siedem dni przed datą biegu (zgłoszenia bez wpłat będą usuwane).Wyjątkiem są osoby, które otrzymały od organizatora zgodę na zapłatę gotówką w dniu zawodów w Centrum Olimpijskim. Można zarejestrować się od razu na więcej niż jeden bieg cyklu. Gdyby jednak z jakichś przyczyn dana osoba nie mogła wziąć udziału w biegu, powinna powiadomić organizatora nie później niż pięć dni przed startem. Wówczas ma możliwość wybrania jednej z dwóch opcji: A. przenieśćopłatę na bieg w innym terminie; B. otrzymaćzwrot wpłaty.

BIURO ZAWODÓW i ODBIÓR PAKIETÓW

Biuro - zlokalizowane w Centrum Olimpijskim - obsługiwać będzie uczestników bieguw dniu zawodów od godziny 18:30 do 19:45. Również tylko w tym terminie wydawane będą pakiety startowe.


WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA KAŻDY BIEG W ROKU 2020

30 zł – opłata podstawowa zawiera m.in.: numer startowy, pomiar czasu (ręczny) przez sędziów PZLA, obsługę medyczną, dwustronny dyplom, posiłek, możliwość skorzystania z pryszniców w klubie Zdrofit na podstawie otrzymanego w biurze zawodów kuponu,zamieszczenie wyników oraz zdjęć na www.biegstulecia.pl (informacje będą również na stronie klubowejwww.polskiehimalaje.pl)
25 zł – wyłącznie dla tych, którzy zamówili spersonalizowane numery startowe - świadczenia jak powyżej

Świadczenia dodatkowe:
- 15 zł za medal z wizerunkiem danej góry pod warunkiem zamówienia złożonego drogą mailową na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nie później niż dwa tygodnie przed danym biegiem;
- 25 zł za statuetkę danej góry z imienną tabliczką pod warunkiem jak wyżej;
- 35 zł za koszulkę –po wysłaniu zamówienia wstępnego do 20 marca.

Uczestnik może otrzymać rachunek za wniesione opłaty pod warunkiem zaznaczenia tej opcji przy dokonywaniu zgłoszenia przez datasport lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Rachunkiwystawiane są zgodnie z terminami obowiązującymi w prawie księgowym.


KLASYFIKACJE

A. po każdym biegu oddzielne dla kobiet i mężczyzn;
B. generalnacyklu dla kobiet i mężczyzn będąca sumą czasów po danych biegach.
Osobą odpowiedzialną za sporządzenie klasyfikacji jest Jolanta Klusek(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
UWAGA! wyniki będą zamieszczane na stronie internetowej nie wcześniej, niż po trzech dniach od zawodów.

NAGRODY. Dla trzech najszybszych kobiet i trzech najszybszych mężczyzn w danym biegu – statuetki, które będą wręczane w Centrum Olimpijskim. Na koniec cyklu wszystkie osoby, które pokonają w sumie 70 km w 14 biegach, otrzymają imienne trofea. Przewidziane są także inne wyróżnienia oraz upominki.


ODRABIANIE BIEGÓW

Zmianie ulega sposób odrabiania biegów w porównaniu do poprzednich imprez. Nie będzie takiej możliwości w dniu zawodów cyklu, a jedynie przy okazji innych biegów. W 2020 roku będą to:

13 maja (godz. 20) – Majowy Tryptyk (w hołdzie dla Wandy Rutkiewicz, gen. Władysława Andersa i Jana
Niedźwieckiego „Ułana”)
18 maja (godz. 20.30)– Bieg charytatywny 100-lecia urodzin Karola Wojtyły
16 sierpnia (godz. 20)– Bieg 100-lecia Bitwy Warszawskiej
10 listopada (godz. 20) – Bieg Ojców Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr 2018-2022”
12 grudnia (godz. 12)– Bieg HakunaMatata – Pomóż Kenii (*) oraz podsumowanie roku, plany na 2021 i
spotkanie opłatkowe
(*)12 grudnia 1963 roku Kenia uzyskała niepodległość


NADRABIANIE BIEGÓW (joker)

Ze względu na dwuletni cykl wprowadzony został dodatkowy element – JOKER, który może przyczynić się do łatwiejszego skompletowania korony w roku 2022. W okresie dwóch lat mogą się zdarzyć różne przypadki losowe, uniemożliwiające udział w jakimś biegu. Pomocą będzie więc joker. Dla przykładu: jeżeli dana osoba startowałaby systematyczniei wzięłaby udział w którymś z wyżej wymienionych biegów (wskazanych jako odrabiane), to wynik (czas) tego biegu będzie odłożony do „magazynu” i użyty (jako joker) w przypadku, jeśli zajdzie potrzeba.


ORGANIZATORZY

Głównym organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Polskie Himalaje działający w formie stowarzyszenia na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku prawo o stowarzyszeniach, ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku oraz statutu i z tego tytułu posiadający osobowość prawną.

Współorganizatorem zawodów, przy wydatnej pomocy wolontariuszy, jest Królewski Klub Biegacza. Organem pomocniczym, doradczym, opiniującym jest komisja zawodnicza w składzie: Jolanta Klusek, Andrzej Brzozowski i Roman Marek.

Zasady udziału zostały zaakceptowane przez uczestników cyklu Etapowy Maraton Pokoju10 listopada 2019 roku. Zwracamy uwagę, że z zobowiązań organizatora „wykreślono” punkt dotyczący zapewnienia napojów na mecie (zazwyczaj wody) oraz medali na każdy bieg dla wszystkich uczestników (te można zamówić dodatkowo). Zrezygnowano również z klasyfikacji drużynowej ze względu na częste zmiany zespołów w ciągu roku.

Kontakt do organizatora: tel. 730 777 045 lub 784 400 502; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownictwo zawodów: Janusz Kalinowski, Kryspin Dworak, Tadeusz Waluk
Komisja zawodnicza: Jolanta Klusek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Andrzej Brzozowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
Roman Marek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Korona Himalajów i Karakorum obejmuje następujące ośmiotysięczniki:

Mount Everest (8848 m)        CzoOju (8201 m)           Gaszerbrum I (8068 m)
K2 (8611 m )                          Dhaulagiri (8167 m)       BroadPeak (8047 m)     
Kanczendzonga (8586 m)      Manaslu (8156 m)           Gaszerbrum II (8035 m)
Lhotse (8516 m)                     Nanga Parbat (8126 m)   Sziszapangma (8013 m)  
Makalu (8463 m)                    Annapurna I (8091 m)                   

UWAGA! Dla uczestników cyklu oraz ich rodzin, znajomych zostanie zorganizowany specjalny wyjazd do Nepalu w październiku 2022 roku w promocyjnej cenie. Warunkiem (niekoniecznym, ale wskazanym) jest założenie od lutego 2020 roku na swym koncie bankowym lokaty z comiesięczną wpłatą 300 zł. W ten sposób w ciągu 30 miesięcy (do lipca 2022) zgromadzona zostanie kwota 9000 zł (plus odsetki), która pokryje niemalże wszystkie koszty związane z dwutygodniowym wyjazdem do Katmandu oraz „lekkim trekkingiem” z Lukli do Memoriału Polskich Himalaistów w miejscowościNamcze Bazar na wysokości 3440 m w rejonie lodowca Khumbu w Parku Narodowym Sagarmatha. Przewidziany jest też maraton/półmaraton w hołdzie Wandzie Rutkiewicz. Więcej informacji i program na stronie www.polskiehimalaje.pl w zakładce PODRÓŻE.

W styczniu 2021 roku klub organizuje ponownie obóz treningowo-krajoznawczy w Kenii nad Oceanem Indyjskim. Natomiast w maju 2021 roku – wyjazd do Limy na półmaraton/maraton 200-lecia niepodległości Peru połączony ze zwiedzaniem.