PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

JACEK LESIECKI i KATARZYNA GÓRNA NAJSZYBSI w 56. BIEGU REPUBLIKI OSTROWSKIEJ

lisieckiJacek Lesiecki (Wosiek Team) wynikiem 32.42 wygrał 56. Bieg Republiki Ostrowskiej w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Wrocławianin najszybszy był także przed rokiem. Drugi finiszował klubowy kolega Patryk Frąszczak, a trzecie miejsce zajął Marcin Witkowski (KB Czarne Wilki) - obaj z Krotoszyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Górna z Kalisza (37.07), która wyprzedziła ubiegłoroczną triumfatorkę Izabelę Wierzchowską z Supermaratonu Kalisz. Trzecia była Justyna Romanowska (Wosiek Team), a najlepsza ostrowianka Agnieszka Michalska uplasowała się na czwartej pozycji.

21 października 10-kilometrową, atestowaną trasę wiodącą ulicami Ostrowa Wielkopolskiego pokonało blisko 800 osób. Dodatkowo ponad 600 dzieci wzięło udział w 14 biegach młodzieżowych. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zapisy rozpoczęły się 3 maja, a limit 900 osób z opłaconym wpisowym wyczerpał się prawie miesiąc przed zawodami.

Organizatorami 56. Biegu Republiki Ostrowskiej byli: Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski, Ice Mat Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy Ice Mat Team oraz Klub Sportowy Maraton.

Obecna nazwa biegu nawiązuje do wydarzeń sprzed stu lat. To właśnie tutaj w dniach 10-26 listopada 1918 roku istniała Republika Ostrowska, która na miesiąc przed wybuchem powstania wielkopolskiego bezkrwawo przejęła władzę z rąk Niemców.

Na przestrzeni lat impreza zmieniała nazwę. Od 1993 do 2012 był to Bieg Niepodległości, od 2013 roku - Bieg Republiki Ostrowskiej. Tradycja zawodów biegowych w Ostrowie sięga jednak 1963 roku, kiedy to odbył się pierwszy Jesienny Bieg Przełajowy o puchar redakcji gazety „Południowa Wielkopolska”.

Galeria wykonana przez Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego.

 

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

koszulkaMP

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU