PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

JACEK LESIECKI i KATARZYNA GÓRNA NAJSZYBSI w 56. BIEGU REPUBLIKI OSTROWSKIEJ

lisieckiJacek Lesiecki (Wosiek Team) wynikiem 32.42 wygrał 56. Bieg Republiki Ostrowskiej w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Wrocławianin najszybszy był także przed rokiem. Drugi finiszował klubowy kolega Patryk Frąszczak, a trzecie miejsce zajął Marcin Witkowski (KB Czarne Wilki) - obaj z Krotoszyna. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Górna z Kalisza (37.07), która wyprzedziła ubiegłoroczną triumfatorkę Izabelę Wierzchowską z Supermaratonu Kalisz. Trzecia była Justyna Romanowska (Wosiek Team), a najlepsza ostrowianka Agnieszka Michalska uplasowała się na czwartej pozycji.

21 października 10-kilometrową, atestowaną trasę wiodącą ulicami Ostrowa Wielkopolskiego pokonało blisko 800 osób. Dodatkowo ponad 600 dzieci wzięło udział w 14 biegach młodzieżowych. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zapisy rozpoczęły się 3 maja, a limit 900 osób z opłaconym wpisowym wyczerpał się prawie miesiąc przed zawodami.

Organizatorami 56. Biegu Republiki Ostrowskiej byli: Urząd Miasta Ostrów Wielkopolski, Ice Mat Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy Ice Mat Team oraz Klub Sportowy Maraton.

Obecna nazwa biegu nawiązuje do wydarzeń sprzed stu lat. To właśnie tutaj w dniach 10-26 listopada 1918 roku istniała Republika Ostrowska, która na miesiąc przed wybuchem powstania wielkopolskiego bezkrwawo przejęła władzę z rąk Niemców.

Na przestrzeni lat impreza zmieniała nazwę. Od 1993 do 2012 był to Bieg Niepodległości, od 2013 roku - Bieg Republiki Ostrowskiej. Tradycja zawodów biegowych w Ostrowie sięga jednak 1963 roku, kiedy to odbył się pierwszy Jesienny Bieg Przełajowy o puchar redakcji gazety „Południowa Wielkopolska”.

Galeria wykonana przez Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego.

 

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020