PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

DOBRY BIEG W DOBRYM MIEŚCIE

dobremiastoOsoby, które lubią łączyć aktywność fizyczną ze zwiedzaniem, 11 listopada będą miały okazję wzięcia udziału w 7. Dobromiejskim Biegu Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. To położone nad rzeką Łyną miasto oferuje przybyszom nie tylko malownicze widoki, ale także cenne gotyckie zabytki.

„Ruch jest w stanie zastąpić szereg lekarstw, ale wszystkie lekarstwa razem wzięte nie zastąpią ruchu. Osobiście sprawdzam to w praktyce. Od dziesięcioleci biegam i pływam. Zatem zapraszam miłośników aktywnego trybu życia na Bardzo Dobry Bieg w Dobrym Mieście” – zachęca dyrektor miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Wójcik.

Start i meta 10-kilometrowego biegu zlokalizowane będą przy Urzędzie Miejskim. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Trasa prowadzi przez najpiękniejsze zakątki miasta. Dodatkową atrakcją przygotowywaną przez organizatora jest planowana internetowa relacja na żywo. W pierwszej kolejności wyruszą dzieci, a start Biegu Niepodległości nastąpi o godz. 11.11.

Dobre Miasto posiada wyśmienite warunki do uprawiania różnych aktywności ruchowych ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo rozległych Wichrowskich Lasów oraz liczne akweny z wyjątkowo urokliwym jeziorem Limajno, nad którym usytuowana jest miejska plaża. Coraz częściej doceniana przez kajakarzy jest przepływająca przez miasto rzeka Łyna. Jej meandry i liczne przystanie łączą warmińskie miejscowości.

Dobre Miasto ma bogatą historię. Powstało w 1325 roku w miejscu grodu pruskiego, położonego pośród bagien i rozlewisk nad brzegiem Łyny. W 1346 roku przeniesiono tu kapitułę biskupią. Około 1359 roku rozpoczęto budowę gotyckiej kolegiaty - kościoła Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych, drugiej co do wielkości świątyni Warmii.

W czasie drugiej wojny światowej miasto uległo poważnemu zniszczeniu. Do dziś oprócz kolegiaty zachowały się m.in. fragmenty murów obronnych z gotycką wieżą z XIV wieku, nazywaną Basztą Bocianią.

{gallery}nowemiasto{/gallery}

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020