PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

SEROCK ZAPRASZA NAD ZALEW ZEGRZYŃSKI

Serock3Serock po raz 16. szykuje się do Biegu Niepodległości, tym razem wyjątkowego, bowiem w ramach Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. W niedzielę 28 października uczestnicy zawodów pokonają atestowaną trasę długości 10 kilometrów ulicami tej malowniczo położonej nad Zalewem Zegrzyńskim miejscowości. Głównym organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast patronem honorowym burmistrz miasta i gminy Serock.

 

Bieg nie odbędzie się dokładnie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale dwa tygodnie wcześniej. Jak podkreślają organizatorzy, jest to przemyślana decyzja.
„Przede wszystkim bardzo długo nie było wiadomo, kiedy odbędą się wybory samorządowe, było też zamieszanie z możliwością przeprowadzenia w dniach 10-11 listopada referendum dotyczącego konstytucji. Na 28 października zdecydowaliśmy się także dlatego, że nasza impreza jest świetną okazją dla zawodników przygotowania się do późniejszych biegów, których 11 listopada będzie bardzo dużo w całej Polsce” – podkreślił dyrektor zawodów Maciej Goławski.

Zachęca też do startu osoby spoza Serocka. „To bardzo malowniczy, jesienny bieg z atestowaną dychą. Piękne miejsce w pięknej przyrodzie. Mamy dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, a w loterii, w której mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy, będą do wygrania m.in. weekendowe pobyty i kolacje w okolicznych eleganckich hotelach. Serdecznie zapraszam, bo warto tu przyjechać!”.

Jak zawsze w okolicach Rynku oraz miejskiego mola przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje dla biegaczy i kibiców. Zaplanowano m.in. punkt gastronomiczny i stoisko ze specjalistyczną odzieżą sportową, będzie też można zrobić testy rehabilitacyjne przeprowadzane przez specjalistów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ostatniej edycji imprezy wystartowało kilkaset osób, zwłaszcza z gminy Serock, ale coraz częściej biorą w niej udział sportowcy z różnych stron kraju, w tym znani zawodnicy. W tym roku Maciej Goławski chce zaprosić uczestników niedawnych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie, aby przed biegiem przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę. Towarzyszący imprezie Nordic Walking poprowadzi wielokrotny mistrz Polski w tej specjalności Krzysztof Człapski.

Marsz rozpocznie się o godz. 14, a bieg główny kwadrans później. Zapisać się można na stronie: www.datasport.pl 

Serock3

Serock3

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020