PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

 BIEG STULECIA W TARCZYNIE WŚRÓD SADÓW PEŁNYCH JABŁONI

tarczynTarczyn jako pierwszy będzie gościł uczestników Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Już 16 września będzie można pokonać 10-kilometrową, atestowaną trasę w tym największym zagłębiu owocowym w centralnej Polsce. Bogaty jest pakiet, który zawierać będzie: numer startowy, koszulkę techniczną białą lub czerwoną, plecaczek, dyplom i medal.

Start półmaratonu wyznaczono na godz. 10, a Biegu Stulecia na 10.15. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.tarczyn-polmaraton.pl. Pytania można zadać poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej lub na Facebooku.

Mieszkańcom Warszawy pobliski Tarczyn kojarzy się nie tylko z owocami, ale także z wybudowaną pod koniec XIX wieku kolejką wąskotorową. Obecnie odbywa ona tylko turystyczne kursy z Piaseczna, jednak przez wiele lat była podstawowym środkiem transportu dla okolicznych mieszkańców.

Tarczyn ma bogatą historię. Prawa miejskie uzyskał w 1353 roku i chociaż stracił je po upadku powstania styczniowego, odzyskał je w 2003 roku. Najciekawszym zabytkiem jest szesnastowieczny kościół gotycki pw. św. Mikołaja. Z Tarczynem związana jest mieszkająca tu w latach międzywojennych Irena Sendlerowa, która za ratowanie dzieci z warszawskiego getta została uhonorowana m.in. medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata i Orderem Orła Białego.

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020