PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

MALOWNICZA TRASA BIEGU STULECIA W GÓRZE KALWARII

gorakalwariaJuż po raz 26. Góra Kalwaria organizuje 11 listopada Bieg Niepodległościowy. Tym razem będzie wyjątkowy, bo w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr i po raz pierwszy na 10-kilometrowej, malowniczej trasie z widokiem na Wisłę. Zapisy trwają od maja, ale trzeba się pospieszyć, bowiem limit pakietów startowych wynosi tylko 200.

„Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu w Górze Kalwarii. Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy będzie to dystans 10 km na bardzo atrakcyjnej, atestowanej trasie z widokiem na dolinę Wisły oraz ulicami miasta z zawsze licznie dopingującymi kibicami. Ponadto, co niezwykle istotne, jesteśmy w szczytnym przedsięwzięciu jakim jest Bieg Stulecia.

- Oprócz podniesienia rangi i prestiżu biegu z tego powodu dla zawodników będzie również ciekawa klasyfikacja na podstawie rezultatów ze wszystkich miejscowości biorących udział w Biegu Stulecia” – podkreślił dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii Paweł Maciejewski.

Oprócz biegu głównego (wcześniej rozgrywanego na 3 lub 5 km), w programie są także młodzieżowe na dystansach od 200 do 1000 m. Rokrocznie startuje w nich ponad 300 dzieci. Tradycją jest, że zawody poprzedza bieg honorowy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Góry Kalwarii, w którym to zawsze kilkunastu przedstawicieli z tej placówki pokonuje wspólnie 300-metrową trasę. Dla nich organizator przygotowuje specjalne medale.

Inną tradycją jest losowanie nagród od sponsorów wśród uczestników biegu głównego. Są to zarówno gadżety sportowe jak i vouchery do restauracji, hoteli czy wejściówki na basen oraz kosze z artykułami spożywczymi. Ponadto wszyscy uczestnicy częstowani są wojskową grochówką.

„Biegi w takich małych miejscowościach zawsze charakteryzują się swoistym klimatem, miłą i przyjazną atmosferą i takim biegiem będzie niewątpliwie nasz, w Górze Kalwarii” – dodał Paweł Maciejewski.

Góra Kalwaria to malowniczo położona, dynamicznie rozwijająca się gmina w pobliżu Warszawy. Turystów i pielgrzymów przyciągają przede wszystkim średniowieczny Zamek Książąt Mazowieckich, pozostałości utworzonej w XVII wieku kalwarii – z grobem św. Stanisława Papczyńskiego – oraz ślady obecności licznej społeczności żydowskiej. Przez prawie dwa stulecia istniały tutaj koszary.

Link do rejestracji

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020