PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

MYŚLENICE ZAMIAST KRAKOWA

MyśleniceKraków, niestety, nie będzie w projekcie Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Jak uzasadnił to klub Dystans – współorganizator Krakowskiego Biegu Niepodległości 2018 - najważniejszym celem jest… wspieranie Fundacji Schola Cordis. Ale mamy też dobrą wiadomość, że w projekcie są pobliskie Myślenice, oddalone zaledwie o 30 km.

Start i meta biegu w dniu 11 listopada znajdować się będą w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, przy ulicy Zdrojowej 9. Również w hali będzie biuro zawodów oraz zaplecze szatniowo-

„Wszyscy uczestnicy pobiegną w biało-czerwonych koszulkach, które każdy otrzyma wraz z pakietem startowym. Trasa będzie atestowana, przeprowadzimy także profesjonalny pomiar czasu. Dla najlepszych w kategorii mężczyzn i kobiet przewidujemy puchary ufundowane przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego, natomiast każdy niezależnie od wyniku otrzyma medal, dyplom z autografem mistrza olimpijskiego oraz niepodległościowe gadżety” – poinformował koordynator myślenickiej edycji narodowego biegu Marek Pajka.

Gmina Myślenice to malowniczy obszar Beskidów, cieszący się dużą popularnością zarówno wśród biegaczy jak i rowerzystów. W tym roku rozpocznie się budowa ścieżek rowerowo-biegowych wokół Jeziora Dobczyckiego, co będzie ciekawą atrakcją turystyczną regionu. Gmina pozyskała na ten cel osiem milionów złotych z Funduszy Europejskich.

„Zachęcam do zapisów na myślenicką edycję Narodowego Biegu Stulecia. Dzięki temu wspólnie w aktywny sposób uczcimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Idea Narodowego Biegu Stulecia bardzo nam się spodobała i wpisaliśmy tę imprezę również w kalendarz myślenickich imprez niepodległościowych. Myślenice to miasto przychylne biegaczom, od czterech lat odbywa się u nas Runmageddon Beskidy, a także cykliczne biegi uliczne w ramach Tour de Małopolska” – powiedział burmistrz Ostrowski, który uczestniczy zarówno w biegach ulicznych jak i w każdej edycji runmageddonu.

Innymi walorami turystycznymi są między innymi myślenickie Zarabie jako Strefa Czasu Wolnego, gdzie znajdują się między innymi park linowy dla dorosłych i dzieci, kolejka linowa na górę Chełm, szlaki turystyczne i plaża trawiasta wyposażona w place zabaw oraz inne atrakcje nad rzeką Rabą. Wizytówką miasta jest szerokie zaplecze sportowe – pełnowymiarowa hala widowiskowo-sportowa, boiska z naturalną oraz sztuczną nawierzchnią, baza treningowa Wisły Kraków, basen, strzelnica czy centrum odnowy biologicznej.

Największymi imprezami oprócz wydarzeń sportowych są też Myślenicki Festiwal Lata, rowerowy maraton Kellys Cyklokarpaty, Międzynarodowy Festiwal Folkloru, a w tym szczególnym roku jubileuszu wielkim wydarzeniem w Myślenicach będzie otwarcie nowoczesnego budynku Muzeum Niepodległości. W dniu narodowego biegu będzie otwarte dla zwiedzających.

Zapisy na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl potrwają do końca lata, tj. do 21 września.

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020