PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

 

niepodlegla

 

GRYFINO ZAPRASZA NA BIEG STULECIA

gryfino 1Michał Bieniek - skoczek wzwyż (2,36-drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki), olimpijczyk igrzysk w Pekinie (2008). Jarosław Janicki - wielce utytułowany ultramaratończyk, rekordzista Polski na dystansie 100 km (6:22.33). Marek Klonowski - podróżnik, alpinista, odbył między innymi samotnie wyprawę rowerem na Kaukaz oraz dookoła Morza Czarnego, podczas której zdobył Elbrus. Henryk Sawka - popularny rysownik, satyryk, ilustrator. Jaka nić łączy te osoby? Wszyscy urodzili się w Gryfinie, słynącym także z bardzo dobrej organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. Jest również jednym z pierwszych miast, które aktywnie włączyło się do Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gryfino zapisy rozpoczęło u progu wiosny - 13 marca i w tym dniu na liście widniało już 40 nazwisk.

 

Pierwszą osobą był reprezentant miejscowego klubu biegacza Hermes 40-letni Krzysztof Czosnowski. Do niedawna pracował jako naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego, Strategii, Rozwoju i Inwestycji w Gryfinie, a obecnie prowadzi działalność prywatną. Kilka minut później zarejestrowali się Robert Szustak i Jerzy Surdacki. Obaj są także mieszkańcami Gryfina.

W tym roku Gryfino zorganizuje bieg niepodległości po raz trzeci. Dwa lata temu zawody odbyły się w Cedyni. Wówczas uczestnicy w drodze na start złożyli biało-czerwone kwiaty u stóp pomnika Polskiego Zwycięstwa nad Odrą na Górze Czcibora, symbolicznie nawiązując do 1050. rocznicy chrztu Polski i Mieszka I. W zeszłym roku 99. rocznicę świętowano w Moryniu organizując bieg przy współpracy z tamtejszymi władzami.

Do połowy czerwca poprzez stronę www.biegniepodleglosci-gryfino.pl zarejestrowało się 200 osób.

Gryfino znane jest także z Transgranicznego Festiwalu Biegowego (10 km i półmaraton). W tym roku impreza odbyła się 3 maja. Inna oferta dla wszystkich to wieczorne bieganie w każdą środę w parku o godzinie 19, bez względu na porę roku oraz pogodę.

Medal Biegu Stulecia 2021

BIEG STULECIA2021

Narodowy Bieg Stulecia 2020

koszulka2020