PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie

 

niepodlegla

 

NASZ EKSPERT

NASZ EKSPERT

Nasz ekspert to Mateusz Żłobiński (ur. 22.11.1986, Zgierz). O sobie powiada: jestem przede wszystkim tatą dwójki cudownych dzieci, wielkim optymistą, entuzjastą zdrowego stylu życia i cieszenia się każdą chwilą. Oprócz robienia każdego dnia żartów rodzinie i przyjaciołom, uwielbiam gotować i dzielić się z najbliższymi zdrowymi, pysznymi i różnorodnymi posiłkami. Prowadzę bloga salaterka.pl, na którym promuję proste i zdrowe odżywianie. Jestem również wielkim zwolennikiem diety roślinnej, którą sam z uwielbieniem stosuję.

Tematem żywienia zainteresowałem się około 7 lat temu, gdy nie mogąc poradzić sobie z nałogiem nikotynowym znalazłem wspaniałą książkę o rzuceniu palenia. Dzięki niej bez problemu pozbyłem się nałogu z dnia na dzień, jednocześnie zauważając, jak wiele mitów może znaleźć się na tak ważny temat. Szybko okazało się, że podobnie jest z tematem żywienia. Czerpiąc wiedzę z organizacji zdrowotnych oraz instytucji zrzeszających setki najlepszych naukowców i specjalistów w tej dziedzinie, zauważyłem, że ogromna ilość informacji dietetycznych przekazywanych opinii publicznej jest w najlepszym wypadku mało precyzyjna, a najczęściej zupełnie błędna.

Dziś prócz gotowania i miłego spędzania czasu z najbliższymi, największą radość sprawia mi promocja zdrowia oraz przekazywanie pomocnych informacji na temat dobrego odżywiania. Jednym ze sposobów jest dokładne sprawdzanie składu produktów oraz porównywanie ich z wytycznymi organizacji zdrowotnych. Dzięki temu, każdy może na własne oczy zobaczyć, które produkty warte są naszej uwagi, a które powinny zostać na półkach sklepowych.

Moja książka “Dieta odżywcza” ma przede wszystkim wskazać najzdrowsze dla nas pokarmy i pomóc w doskonałym zbilansowaniu diety. Aby odpowiedzieć na pytanie, które produkty są najbogatsze w składniki odżywcze oraz jednocześnie ubogie w składniki niebezpieczne, zbadałem ponad 460 produktów pod kątem 37 kluczowych składników odżywczych. Dało to łącznie ponad 17 tys. danych liczbowych. Dane te połączone w całość oraz skorelowane z wytycznymi instytucji zdrowotnych, dały obraz diety odżywczej – diety maksymalnie bogatej pod względem wartości odżywczych oraz świetnie zbilansowanej, zgodnie z obecną wiedzą naukową. Choć brzmi to skomplikowanie, z danych tych wyłania się bardzo prosty i wyraźny obraz równie prostej diety, zupełnie odmiennej od tej, która jest dziś najczęściej stosowana.

Książka skierowana jest do osób, które chcą odzyskać szczupłą sylwetkę i nauczyć się w prosty sposób doskonale bilansować swoją dietę. Strona książki: http://dietaodzywcza.pl/